Business English. Czym jest?

Gru 1, 2020

Szkoły językowe coraz częściej promują kursy o nazwie Business English. Co w praktyce oznacza ten termin? I dlaczego warto zainteresować się tym zagadnieniem? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule!

Słów kilka o angielskim w biznesie

Business English to pojęcie, które może być rozumiane w wieloraki sposób. Z jednej strony są to struktury stosowane przez różnego rodzaju organizacje i podmioty, z drugiej zaś jest to kompetencja, której wymaga się od kandydatów, który składają aplikacje do korporacji. I choć wydawać by się mogło, że opanowaliśmy naukę języka na naprawdę wysokim poziomie, to istnieje słownictwo, które jest rozumiane w niewielkich kręgach. Angielski biznesowy to pewnego rodzaju specjalizacja, który umożliwia swobodną komunikację, ale również wiedzę praktyczną, pozwalającą na odnalezienie się w wielu sytuacjach. Angielski w biznesie umożliwia również prowadzenie korespondencji, rozmów telefonicznych i negocjacji. Nauka Business English dopasowywana jest do umiejętności językowych osoby, a po weryfikacji odpowiednio dobiera się stopień jego zaawansowania. Sam przebieg nauki dopasowywany jest do branży w jakiej działamy lub chcemy działać, a także naszych oczekiwań względem przyszłej pracy.

Dla kogo są zajęcia Bussiness English?

Po pierwsze, zajęcia Business English powstały z myślą o wszystkich osobach, które chcą doskonalić swoje umiejętności związane z nauką języka angielskiego – nie tylko w formie komunikacji na stopie prywatnej, ale również w celach biznesowych. Formalne spotkania, różnego rodzaju negocjacje, obrady i konsultacje wymagają użycia odpowiednich struktur językowych, które znacznie różnią się od języka potocznego. Formalny język jest bardziej akceptowany w środowisku biznesowym i pomaga w budowaniu relacji wśród pracowników różnych sektorów – zarówno IT, marketingu, logistyki, sprzedaży czy pracowników administracyjnych. Angielski biznesowy składa się więc z szeregu sformułowań i specjalistycznego słownictwa, które używane jest na co dzień w korporacjach, urzędach czy organizacjach. Płynne komunikowanie się to jedno, w środowisku biznesowym dużą wagę przywiązuję się również do poprawnego prezentowania danych, wyrażania opinii i argumentów – zarówno w mowie, jak i piśmie. Business English może zostać odpowiednio dopasowany do profilu działalności firmy i bazować na słownictwie głównie z tego zakresu.

Nauka języka angielskiego biznesowego to pewnego rodzaju inwestycja we własny rozwój. Zaznajomienie się ze specjalistycznym słownictwem, strukturami językowymi i ogólną tematyką biznesu może okazać się niezwykle pomocne w momencie szukania pracy.

Sprawdź również, jakie serial do nauki języka angielskiego wybrać!

Dominik

Dominik

Z wykształcenia anglista. Lubię dobrą kawę i książki Stephena Kinga.