Znajdź odpowiedzi na swoje zadania domowe!

Pytanie

Szkoła ponadpodstawowaWOS

Podaj, jakich subkultur dotyczą podane opisy.

A. Subkultura ta narodziła się w USA i zyskała popularność w XXI w. Jej zwolennicy krytykują konsumpcjonizm i materialistyczny styl życia, a także odrzucają przemoc i zażywanie substancji psychoaktywnych. Są zdystansowanymi wobec świata indywidualistami, silnie przeżywającymi emocje.

B. Subkultura ta funkcjonowała w latach 50. XX w. w Polsce. Jej zwolenników charakteryzowały indywidualizm oraz fascynacja kulturą i stylem życia Zachodu. Od reszty społeczeństwa odróżniał ich ubiór odbiegający od standardów socjalistycznej mody.

C. Subkultura ta powstała w USA i Wielkiej Brytanii w latach 70. XX w. w środowisku miłośników heavy metalu. Jej przedstawiciele są krytycznie nastawieni do rzeczywistości społeczno-politycznej. Do elementów charakterystycznych ich wyglądu zewnętrznego należą długie włosy oraz skórzane kurtki ozdobione naszywkami z nazwami zespołów heavymetalowych.

Odpowiedź nauczyciela

Awatar autora: Marlena

Marlena

WOSAutor odpowiedzi

Awatar autora: Marlena
Marlena
Nauczyciel
Historyk z zamiłowania oraz z zawodu. W swoim życiu staram się żyć według maksymy "plus ratio quam vis", czyli "więcej znaczy wiedza niż siła". Bliska mojemu sercu jest pedagogika Korczaka. W życiu prywatnym jestem mamą 3-jki dzieci oraz miłośniczką historii XX-wieku.