🎓 Maciek kupił 25 dag chwały w cenie 38,40 zł za kilogram i 3 czekolady po 5,25 zł każda. Ile zapłacił za słodycze? - Odrabiamy.pl

Matematyka
 -  szkoła podstawowa

Matematyka
 -  szkoła podstawowa

Maciek kupił 25 dag chwały w cenie 38,40 zł za kilogram i 3 czekolady po 5,25 zł każda. Ile zapłacił za słodycze?

Paulina
1
odpowiedziała na to pytanie

Wiemy, że 

 

czyli 100 dag chałwy kosztuje 38,40 zł,  10 dag chałwy kosztuje 38,40:10=3,84 zł, a 5 dag chałwy kosztuje

Pozostała część odpowiedzi jest widoczna dla użytkowników Premium

Wykup pakiet Premium, aby uzyskać dostęp do wszystkich odpowiedzi w całości.
Wideolekcja
content
25 marca 2019
Język polski
Rodzaje podmiotów
około 2 godzin temu
Historia
Rzym w II w n.e.
około 4 godzin temu
Matematyka
3(2x-7) - (7x-13) = -10
około 8 godzin temu
Wideolekcja
content
26 marca 2019
Wideolekcja
content
29 marca 2019