🎓 Henryk kupił przybory do mycia zębów ; kubek ,szczoteczkę i pastę .Kubek było 6 zł tańszy niż szczoteczka i 6 razy tańszy niż pasta .Za zakupy Henryk zapłacił 18,80 zł .Ile konszował kubek, ile kosztowała szczoteczka , a ile pasta - Odrabiamy.pl

Matematyka
 -  szkoła podstawowa

Matematyka
 -  szkoła podstawowa

Henryk kupił przybory do mycia zębów ; kubek ,szczoteczkę i pastę .Kubek było 6 zł tańszy niż szczoteczka i 6 razy tańszy niż pasta .Za zakupy...

Basia
190
odpowiedziała na to pytanie

Wprowadźmy oznaczenia:
 - cena kubka
  -cena szczoteczki
 - cena pasty

wiemy, że:

 
 
 
 
 
 

Odp.: Kubek kosztował 1,60 zł, szczoteczka kosztowała 7,60 zł , a pasta kosztowała 9,60 zł.

Matematyka
Oblicz (-7 1/5):(-3 1/5)
około 14 godzin temu
Wideolekcja
content
25 marca 2019
Historia
Kim byli gladiatorzy?
około 14 godzin temu
Wideolekcja
content
25 marca 2019
Historia
Czym był senat rzymski?
około 14 godzin temu
Historia
Kim byli Etruskowie ?
około 15 godzin temu
Wideolekcja
content
29 marca 2019