🎓 Po przeczytaniu fragmentu tekstu Plutarcha napisz, na jakie cechy zwracają szczególną uwagę w Sparcie wychowywaniu dzieci:<br>pisanie oczywiście jako rzeczy przydatne i Zresztą cały wychowanie miała na celu karność wytrwałość w trudach i waleczność z postępem wieku zaostrzano metody hartowania, strzeżony do skóry, przyuczony chodzić boso i gry odbywać po większej części nago.od 12 roku życia stale już chodzi i bez tuniki otrzymywali jeden himation na rok skóra pozbawiona kąpieli olejków stwardniała im tylko kilka razy do roku dozwoloną im tej uciechy by się mogli wykąpać i natrzeć ciało.Sypiali razem wedle hufców i drużyn na szuware, który obłamywali z łodyg palcami bez użycia żelaza nad Eurotasem. Wieczerza bywała skąpa, ale walka z niedostatkiem zmuszała ich do odwagi i przemyślności. Uczony też chłopców wysławiać się w sposób cięty a dowcipny i przy swej zwięzłości pobudzający do myślenia. - Odrabiamy.pl

Historia
 -  liceum

Historia
 -  liceum

Po przeczytaniu fragmentu tekstu Plutarcha napisz, na jakie cechy zwracają szczególną uwagę w Sparcie wychowywaniu dzieci:
pisanie oczywiście jako...

Marlena
9694
odpowiedziała na to pytanie

Na podstawie tekstu źródłowego należy wskazać, że Spartanie kładli szczególną uwagę na następujące cechy w wychowaniu dzieci:

  • karna wytrwałość w trudach młodych ludzi, 
  • waleczność

    Pozostała część odpowiedzi jest widoczna dla użytkowników Premium

    Wykup pakiet Premium, aby uzyskać dostęp do wszystkich odpowiedzi w całości.
Wideolekcja
content
1 kwietnia 2019
Wideolekcja
content
1 kwietnia 2019
Wideolekcja
content
1 kwietnia 2019