🎓 odległość przedmiotu od jego rzeczywistego obrazu czterokrotnie powiększonego w soczewce skupiającej wynosi 2 m. a) jaka jest odległość przedmiotu od soczewki ?, b) ile wynosi zdolność skupiająca tej soczewki ? - Odrabiamy.pl

Fizyka
 -  szkoła podstawowa

Fizyka
 -  szkoła podstawowa

odległość przedmiotu od jego rzeczywistego obrazu czterokrotnie powiększonego w soczewce skupiającej wynosi 2 m. a) jaka jest odległość przedmiotu od...

Ola
100169
odpowiedziała na to pytanie

Odległość przedmiotu od jego rzeczywistego obrazu czterokrotnie powiększonego w soczewce skupiającej wynosi 2 m. a) jaka jest odległość przedmiotu od soczewki?, b) ile wynosi zdolność skupiająca tej soczewki?

Dane:

 

 

Szukane:

a)

 

Rozwiązanie:

Korzystamy ze wzoru na powiększenie soczewki:

 

Odległość przedmiotu od obrazu wynosi d, więc odległość obrazu od soczewki wynosi:

 

Wstawiamy to wyrażenie do wzoru na powiększenie i przekształcamy:

Pozostała część odpowiedzi jest widoczna dla użytkowników Premium

Wykup pakiet Premium, aby uzyskać dostęp do wszystkich odpowiedzi w całości.
Wideolekcja
content
25 marca 2019
Geografia

1. Australia to najmniejszy z kontynentów, w całości położony na półkuli południowej. Charakteryzuje się ....................... rozwiniętą linią brzegową. U ........................................ wybrzeży rozciąga się ......................................., uznana za największą „istotę żywą na świecie”. Najwyższy szczyt Alp Australijskich to ................................... 2230 m n.p.m. Australia to najuboższy w ......................... kontynent na świecie, większość rzek i jezior ma charakter ............................. lub ............................. . Wiele gatunków roślin i zwierząt żyjących w Australii to .............................. – charakterystyczne tylko dla tego kontynentu. Wyspy Oceanii powstały w różny sposób:
• .................................. – przez oderwanie mniejszego fragmentu lądu od kontynentu w przeszłości geologicznej. Zazwyczaj są dość duże i górzyste, np. wyspy Nowej Zelandii, Nowa Gwinea. Legenda Liczba ludności na km2
• .................................... – gdy wulkan wynurza się ponad powierzchnię wody, a wypływająca lawa zastyga i powiększa wyspę, np. Hawaje.
• ................................... (.............................) – powstają wokół zapadających się wygasłych wulkanów. Tworzą go pierścień rafy koralowej i laguna.
2. Australia to ............................. zaludniony kontynent na świecie. Rdzenną ludność stanowią .............................. . 

23 minuty temu
Wideolekcja
content
25 marca 2019
Wideolekcja
content
26 marca 2019