🎓 Jak wyznaczyć drogę na podstawie wykresu zależności prędkości od czasu? - Odrabiamy.pl

Fizyka
 -  szkoła podstawowa

Jak wyznaczyć drogę na podstawie wykresu zależności prędkości od czasu?

Ewelina
24641
Polub to zadanie
Droga jest równa polu powierzchni pod wykresem zależności prędkości od czasu.Aby wyznaczyć drogę należy obliczyć pole pod tym wykresem.
Wideolekcja
content
25 marca 2019
Wideolekcja
content
22 marca 2019
Wideolekcja
content
29 marca 2019
Język polski

(1) raj był jak obóz oblężony.
A w obozie źle się działo. Jeden już zdrajca, Radziejowski, uciekł z niego i był w namiocie napastników. On to prowadził ich na łup gotowy, on wskazywał słabe strony, on miał kusić załogę. A oprócz tego nie brakło ni niechęci, ni zawiści: nie brakło magnatów między sobą zwaśnionych lub za odmówione urzędy na króla krzywych i w każdej chwili sprawę publiczną dla swej prywaty poświęcić gotowych: nie brakło dysydentów pragnących triumf swój choćby na grobie ojczyzny uświęcić: a jeszcze więcej było swawolników i ospałych, i leniwych, i w sobie samych, we własnych wczasach i dostatkach zakochanych.(…)
(2) Codziennie tumany kurzu, podnoszące się z powodu suchej i stałej pogody, zwiastowały zbliżanie się coraz nowych zastępów. I jechała szlachta szumnie, konno i koleśno, z pocztami sług, z kredensami, z wozami i obfitością na nich wygód wszelakich. (…) Dziwni to byli żołnierze, z którymi rotmistrzowie niełatwo do sprawy przyjść mogli. Stawał na przykład towarzysz z kopią na dziewiętnaście stóp długą i w pancerzu na piersiach, ale w słomianym kapeluszu „dla chłodu” na głowie, inny w czasie musztry na gorąco narzekał, inny ziewał, jadł lub pił, inny pachołka wołał, a wszyscy w szeregu nie poczytywali za rzecz zdrożną gawędzić tak głośno, że rozkazów oficerów nikt dosłyszeć nie mógł. I trudno było dyscyplinę wprowadzić, bo się o nią bracia urażała mocno, jako godności obywatelskiej przeciwną.
(3) Kulą żelazną u nóg tego wojska był nieprzeliczony zastęp wozów, koni zapalnych i pociągowych, bydła przeznaczonego na spyżę, a zwłaszcza sług pilnujących namiotów , sprzętów, jagieł, krup i bigosów, a wszczynających z lada powodu kłótnie i zamieszania.
Przeciw takiemu to wojsku zbliżał się od strony Szczecina i nadodrzańskich łęgów Arwid Wittenberg, stary wódz, któremu młodość na wojnie trzydziestoletniej zbiegła, prowadząc siedemnaście tysięcy weteranów, w żelazną dyscyplinę ujętych.
(4) Z jednej strony stał bezładny obóz polski, do zbiegowiska jarmarcznego podobny, hałaśliwy, pełen dysput, rozpraw nad rozporządzeniami wodzów i niezadowolenia, złożony z poczciwych wieśniaków na poczekaniu w piechotę zmienionych i z jegomościów prosto od strzyży owiec oderwanych; z drugiej maszerowały groźne, milczące czworoboki, na jedno skinienie wodzów rozciągające się z regularnością machin w linie i półkola; zwierające się w kliny i trójkąty tak sprawne jak miecz w ręku szermierza, najeżone rurami muszkietów i włóczni, prawdziwi ludzie wojny, zimni, spokojni, istni rzemieślnicy, którzy do mistrzostwa doszli w rzemiośle. Któż z ludzi doświadczonych mógł wątpić, jaki będzie rezultat spotkania i na czyją stronę musi paść zwycięstwo?

1. Opisując Szwedów, Sienkiewicz używa nazw figur geometrycznych. Wypisz je.

około 5 godzin temu
Historia

Dyktatura Cromwella.

około 6 godzin temu