Jest to zadanie indywidualne, które odnosi się do twojego domu i wyposażenia apteczki, którą każde gospodarstwo domowe powinno posiadać. Aby ułatwić rozwiązanie tego zadania, poniżej przedstawiono przykładowe odpowiedzi, które mogą posłużyć za wzór do sformułowania samodzielnych odpowiedzi.
a) W którym pomieszczeniu są przechowywane materiały opatrunkowe?
W moim mieszkaniu materiały opatrunkowe przechowywane są w kuchni.
b) Jakie przedmioty znajdują się w apteczce?
W apteczce znajdują się plastry różnego rodzaju (zarówno do odcinania jak i już gotowe, różnych rozmiarów), bandaż, przylepiec, nożyczki a także kompresy gazowe (jałowe). Jest tam także środek do dezynfekcji.
c) Czy materiały opatrunkowe ze zdjęcia są w twojej domowej apteczce? Napisz, czego w niej zabrakło lub czego jest więcej.
Wszystkie materiały opatrunkowe ze zdjęcia (przylepiec, bandaż, plastry) są w mojej domowej apteczce. Niczego w niej nie zabrakło. Więcej mamy plastrów. Dodatkowo też posiadamy kompresy gazowe, pakowane pojedynczo.
Damian Hełdak
Nauczyciel przyrody
Tutaj pojawi się lista Twoich książek
Zaloguj się i zacznij tworzyć ją już teraz.

