Drzewa charakteryzują się tym, że żyją przez wiele lat. Mają zdrewniałą, pokrytą korą korą łodygę, którą nazywamy pniem. Z pnia od pewnej wysokości wyrastają konary, dzielące się na coraz cieńsze gałęzie. Tworzą one koronę drzewa. Drzewa dzielimy ze względu na rodzaj liści na liściaste i iglaste.
Damian Hełdak
Nauczyciel przyrody
Tutaj pojawi się lista Twoich książek
Zaloguj się i zacznij tworzyć ją już teraz.

