Matematyka

Autorzy:Helena Lewicka, Marianna Kowalczyk

Wydawnictwo:WSiP

Rok wydania:2014

Jaka jest cena 1 kg masła babci Janki 4.53 gwiazdek na podstawie 19 opinii
  1. Szkoła podstawowa
  2. 6 Klasa
  3. Matematyka

Jaka jest cena 1 kg masła babci Janki

14
 Zadanie
15
 Zadanie

16
 Zadanie

17
 Zadanie

Wiemy, że sąsiedzi kupili 1,4 kg masła i zapłacili 28zł.

 

 

`1,4\ kg\ \ \ \ -\ \ \ \ 28`

`1\ kg\ \ \ \ \ \ -\ \ \ \ x` 

`x=(1*28)/(1,4)=28/(1,4)=280/14=140/7=20` 

 

 

 

Odpowiedź:Cena 1kg masła babci Janki wynosi 20 zł.