Klasa
III gimnazjum
Przedmiot
Matematyka
Wybierz książkę
Matematyka wokół nas 3, Zbiór zadań

11

UWAGA! Oglądasz stare wydanie książki. Kliknij tutaj, aby przejść do strony głównej.

Rozwiązanie

a)

 

b) mediana ceny jest wartością ceny dla "środkowego" kilograma jabłek. Mamy łącznie:

Mediana jest średnią arytmetyczną ceny dla 122 i 123 kilograma jabłek. W obydwu przypadkach jest to 2,60 zł, zatem mediana wynosi 2,60 zł.

 

c) średnia cena jest średnią ważoną, gdzie wagami są ceny:

 

 

d) Moda jest wartością najczęstszą. W tym przypadku wynosi ona 2,40 zł.

 

e) Najczęściej kupowano jabłka za 2,40 zł.

Czy ta odpowiedź Ci pomogła?

6

Avatar autora

Marek

Nauczyciel matematyki

3159

Nauczyciel matematyki z siedmioletnim doświadczeniem. Miłośnik mangi oraz dobrej kawy. Ostatnio uczę się programowania.