Klasa
4 szkoły podstawowej
Przedmiot
Matematyka
Wybierz książkę
Matematyka w punkt 4, Podręcznik

1

Rozwiązanie

a)

Obliczmy, ile zapłacimy za kilogram śliwek i kilogram pomarańczy.

ponieważ:

Zauważamy, że

Odp. nie wystarczy na te zakupy.


b)

Obliczmy różnicę pomiędzy ceną kilograma pomarańczy a kilogramem nektarynek. W tym celu od większej kwoty odejmujemy mniejszą.

ponieważ:

 

Odp. Kilogram pomarańczy jest o tańszy od kilograma nektarynek.


c)

Początkowo obliczmy, ile zapłacimy za dwa kilogramy nektarynek i dwa kilogramy śliwek:

nektarynki

śliwki

ponieważ:

Policzymy teraz różnicę pomiędzy powyższymi cenami.

Odp. Trzeba zapłacić o więcej.

Czy ta odpowiedź Ci pomogła?

0

Avatar autora

Nikola

Nauczycielka matematyki

1439

Z wykształcenia nauczycielka matematyki. W wolnym czasie czytam książki i lubię aktywny wypoczynek: rower, piesze wycieczki.