Matematyka

Autorzy:Helena Lewicka, Marianna Kowalczyk

Wydawnictwo:WSiP

Rok wydania:2016

Za 1 1/2 kg tortu zapłacono 18 zł. Ile trzeba zapłacić za 2kg takiego 4.21 gwiazdek na podstawie 14 opinii
  1. Szkoła podstawowa
  2. 5 Klasa
  3. Matematyka

Za 1 1/2 kg tortu zapłacono 18 zł. Ile trzeba zapłacić za 2kg takiego

1
 Zadanie
2
 Zadanie
3
 Zadanie
4
 Zadanie
5
 Zadanie
6
 Zadanie
7
 Zadanie

8
 Zadanie

9
 Zadanie

Obliczamy cenę za 1 kg (działanie w nawiasie) a następniemnożymy ją przez 2

`2*(18:1 1/2)=2*(strike18^6*2/strike3^1)=2*12/1=2*12=24` ` `

Odpowiedź:

Za 2 kg tortu trzeba zapłacić 24 zł