🎓 Rozstrzygnij, co jest droższe i o ile. - Zadanie 43: Matematyka z plusem 4 - strona 25
Matematyka
Matematyka z plusem 4 (Zbiór zadań, GWO)

a) Jeden marker kosztuje 2 zł 65 gr. Obliczamy ile kosztują 2 markery. 

 

Jeden ołówek kosztuje 1 zł 25 gr. Obliczamy ile kosztują 4 ołówki. 

 


 

2 markery są droższe od 4 ołówków. 

 

Odpowiedź: Droższe, o 30 gr, są dwa markery. 

Zadanie premium

Pozostała część rozwiązania tego zadania jest widoczna tylko dla użytkowników Premium

Jedynie niewielka część zadań rozwiązanych przez naszych nauczycieli jest dostępna za darmo. Wykup konto Premium, aby uzyskać dostęp do całej zawartości serwisu 🙂
DYSKUSJA
klasa:
4 szkoły podstawowej
Informacje
Autorzy: Krystyna Zarzycka, Piotr Zarzycki
Wydawnictwo: GWO
Rok wydania:
ISBN: 9788374205283
Autor rozwiązania
user profile

Aga

68081

Nauczyciel

Nauczycielka matematyki. W wolnym czasie czytam książki psychologiczne. Jestem miłośnikiem górskich wycieczek.

Wiedza
Zobacz także
Ostatnie 7 dni na Odrabiamy w liczbach...
ROZWIĄZALIŚMY2152ZADAŃ
zadania
wiadomości
ODPOWIEDZIELIŚMY NA12838WIADOMOŚCI
NAPISALIŚCIE1435KOMENTARZY
komentarze
... i30909razy podziękowaliście
Autorom