🎓 Maja, Ola i Jagna kupowały ... - Zadanie 3: Matematyka na czasie! 2 - strona 95
Matematyka
Wybierz książkę
UWAGA! Oglądasz stare wydanie książki. Kliknij tutaj, aby przejść do strony głównej.

Oznaczamy:

x - cena za gruby zeszyt (w zł)

y - cena za cienki zeszyt (w zł)

 

Pierwsze równanie - Maja kupiła 3 grube zeszyty oraz 8 cienkich zeszytów i zapłaciłą 10 zł:

 

Drugie równanie - Ola kupiła 4 grube zeszyty oraz 4 cienkie zeszyty i zapłaciła 10 zł:

 

 

Rozwiązmy układ równań:

Zadanie premium

Pozostała część rozwiązania tego zadania jest widoczna tylko dla użytkowników Premium

Jedynie niewielka część zadań rozwiązanych przez naszych nauczycieli jest dostępna za darmo. Wykup konto Premium, aby uzyskać dostęp do całej zawartości serwisu 🙂
DYSKUSJA
klasa:
Oglądasz książkę z klasy II gimnazjum. Kliknij tutaj, aby przejść do strony głównej.
Informacje
Autorzy: Jerzy Janowicz
Wydawnictwo: Nowa Era
Rok wydania:
Autor rozwiązania
user profile

Justyna

21910

Nauczyciel

Wiedza
Zobacz także
Ostatnie 7 dni na Odrabiamy w liczbach...
ROZWIĄZALIŚMY3157ZADAŃ
zadania
wiadomości
ODPOWIEDZIELIŚMY NA9258WIADOMOŚCI
NAPISALIŚCIE465KOMENTARZY
komentarze
... i6432razy podziękowaliście
Autorom