Matematyka

Autorzy:Anna Dubiecka, Barbara Dubiecka-Kruk, Tomasz Malicki, Piotr Piskorki

Wydawnictwo:WSiP

Rok wydania:2016

Jeden kilogram gruszek kosztuje 4,80 zł. Ile trzeba ... 4.4 gwiazdek na podstawie 5 opinii
  1. Szkoła podstawowa
  2. 6 Klasa
  3. Matematyka

1 kilogram gruszek kosztuje 4,80 zł. 

2,5 kg to 2,5 razy więcej niż 1 kg. 
2,5 kg gruszek będzie kosztować więc 2,5 razy więcej niż 1 kg. 

2,5 razy więcej niż 4,80 zł to:
`2,5*4,80 \ "zł"=12\ "zł"` 


Odpowiedź:
2,5 kg gruszek kosztuje 12 zł.