Matematyka

Autorzy:Anna Dubiecka, Barbara Dubiecka-Kruk, Tomasz Malicki, Piotr Piskorki

Wydawnictwo:WSiP

Rok wydania:2016

Marek robił zakupy. Kupił ... 4.4 gwiazdek na podstawie 5 opinii
  1. Szkoła podstawowa
  2. 6 Klasa
  3. Matematyka

Marek robił zakupy. Kupił ...

11
 Zadanie

12
 Zadanie

Dane:

75 gr=0,75 zł - cena bułki

3 - ilość bułek zakupionych przez Marka

25,50 zł - cena za 1 kg sera

0,36 kg - ilość sera zakupionego przez Marka

4,69 - cena kostki masła

4,80 zł - cena za 1 kg pomidorów

0,25 kg - ilość zakupionych przez Marka pomidorów

 

Obliczmy koszt zakupów (mnożymy ilość przez cenę wyrażoną w zł).

`3*0,75+0,36*25,50+4,69+0,25*4,8=2,25+9,18+4,69+1,2=17,32\ ["zł"]` 

Obliczenia:

Za zakupy Marek miał zapłacić 17,32 zł.

Marek zapłacił banknotem 50 zł.

Obliczmy, ile złotych reszty otrzymał Marek:

`50-17,32=32,68\ ["zł"]` 

Odp: Marek otrzymał 32,68 złotych reszty.