Kupiono 2 kg jabłek... - Zadanie 1: Matematyka z pomysłem 6 - strona 193
Matematyka
Wybierz książkę
Kupiono 2 kg jabłek... 4.4 gwiazdek na podstawie 5 opinii
  1. Szkoła podstawowa
  2. 6 Klasa
  3. Matematyka

a) 

Kupiono 2 kg jabłek, po  zł za kilogram. Czyli za jabłka zapłacono:

 

Kupiono również 3 kg cytryn, po  zł za kilogram. Za cytryny zapłacono:

 

Łącznie za zakupy zapłacono:

 

 

b) gdy t=2,50 zł a r=5 zł, to koszt zakupów wynosi:

 

 

Odpowiedź: Za zakupy zapłacono 20 zł

DYSKUSJA
klasa:
6 szkoły podstawowej
Informacje
Autorzy: Anna Dubiecka, Barbara Dubiecka-Kruk, Tomasz Malicki, Piotr Piskorki
Wydawnictwo: WSiP
Rok wydania:
ISBN: 9788302155598
Autor rozwiązania
user profile

Ania

30906

Nauczyciel

Wiedza
Zobacz także
Ostatnie 7 dni na Odrabiamy w liczbach...
ROZWIĄZALIŚMY2210ZADAŃ
zadania
wiadomości
ODPOWIEDZIELIŚMY NA585WIADOMOŚCI
NAPISALIŚCIE140KOMENTARZY
komentarze
... i649razy podziękowaliście
Autorom