Matematyka

Autorzy:Barbara Dubiecka-Kruk, Piotr Piskorski, Anna Dubiecka, Ewa Malicka

Wydawnictwo:WSiP

Rok wydania:2015

Kazjerka kosztuje 0,19 zł, a bułka maślana 60 gr. 4.2 gwiazdek na podstawie 5 opinii
  1. Szkoła podstawowa
  2. 5 Klasa
  3. Matematyka

Kazjerka kosztuje 0,19 zł, a bułka maślana 60 gr.

13
 Zadanie
14
 Zadanie
15
 Zadanie
16
 Zadanie

17
 Zadanie

18
 Zadanie

`a) \ \ 4*0,19 \ "zł"+4*60 \ gr=4*19 \ gr+4*60 \ gr=76 \ gr+240 \ gr=316 \ gr=3,16 \ "zł"`

`b) \ \ 6*(0,19 \ "zł"+60 \ gr)=6*(19 \ gr+60 \ gr)=6*79 \ gr=474 \ gr=4,74 \ "zł"`

`c) \ \ 8*(0,19 \ "zł"+2*60 \ gr)=8*(19 \ gr+120 \ gr)=8*139 \ gr=11,12 \ "zł"`

`d) \ \ 6*(0,19 \ "zł"+2*60 \ gr)=6*(19 \ gr+120 \ gr)=6*139 \ gr=8,34 \ "zł"`