Matematyka

Autorzy:Barbara Dubiecka-Kruk, Piotr Piskorski, Anna Dubiecka, Ewa Malicka

Wydawnictwo:WSiP

Rok wydania:2015

Kilogram jabłek kosztuje 3 zł 4.75 gwiazdek na podstawie 8 opinii
  1. Szkoła podstawowa
  2. 5 Klasa
  3. Matematyka

`3/4*3=9/4=2 1/4\ "zł"` 

`2 1/5*3=11/5*3=33/5=6 3/5\ "zł"` 

 

Odpowiedź:

`3/4` kg jabłek kosztuje `2 1/4` zł, a `2 1/5` kg jabłek kosztuje `6 3/5` zł.