Matematyka

Autorzy:Agnieszka Mańkowska, Małgorzata Paszyńska, Marcin Braun

Wydawnictwo:Nowa Era

Rok wydania:2016

Oblicz, ile kosztuje: a) 1,5 kg winogron, b) 35 dag 4.56 gwiazdek na podstawie 18 opinii
  1. Szkoła podstawowa
  2. 5 Klasa
  3. Matematyka

Oblicz, ile kosztuje: a) 1,5 kg winogron, b) 35 dag

1
 Zadanie
2
 Zadanie
3
 Zadanie

I
 Zadanie

II
 Zadanie
III
 Zadanie

a)

1 kg - 6, 40zł

0,5 kg - 3,20 zł

1,5 kg- 9,60 zł

b)

35 dag= 0,35 kg

`0,35\ "kg" * 6,40\ "zł"/"kg"= 2,24\ "zł"`