Wykryliśmy zakazane utrwalanie treści
Na Twoim koncie zarejestrowaliśmy wykonywanie zrzutów ekranu. Pamiętaj, że treści w serwisie Odrabiamy są objęte prawem autorskim i ich utrwalanie i rozpowszechnianie jest niezgodne z regulaminem.
Dalsze nieprzestrzeganie regulaminu może prowadzić do czasowej lub trwałej blokady konta, a nawet nieść za sobą konsekwencje prawne.
Przestrzegaj regulaminu, nie rejestruj treści!
Codziennie możesz wysyłać do Odrabiamy AI ponad 100 zdjęć zadań! Do każdego otrzymasz indywidualne rozwiązanie!
Rozwiązanie
Wiemy, że mendel to 15 sztuktuzin to 12 sztukMendel kosztuje 11 zł, obliczmy ile kosztuje 1 sztuka: 11:15=1511 [zł] Obliczmy, ile kosztuje tuzin czyli 12 sztuk: 1511zł⋅12=15511⋅124 zł=544 zł=854 zł=8108 zł=8,80 zł Odp.: Tuzin kosztuje 8,80 zł.
Czy ta odpowiedź Ci pomogła?
6
Podziel się swoją opinią
Pomóż nam ulepszyć rozwiązania.
prezentowane rozwiązanie nie dotyczy mojej osoby lub mojego otoczenia (regionu / miasta)
rozwiązanie nie wyświetla się poprawnie / błąd techniczny
nie rozumiem rozwiązania
błąd lub literówka w rozwiązaniu
prezentowane zadanie nie pochodzi z tej książki lub błędna numeracja
Ola
Nauczycielka matematyki
147 258
Matematyk z 6-letnim doświadczeniem. Moim konikiem matematycznym jest teoria liczb. W wolnym czasie lubię chodzić po górach, jeździć na rowerze, biegać na półmaratońskie dystanse i pływać stylem klasycznym.