Klasa
6 szkoły podstawowej
Przedmiot
Matematyka
Wybierz książkę
Matematyka 2001. Zeszyt ćwiczeń Cz.3, Zeszyt ćwiczeń

14

Rozwiązanie

Jabłonie: 120 szt. po 10,50zł

Śliwy: 3 razy mniej niż jabłoni po 8,90zł

Razem bez rabatu:

Rabat: 15%

Kwota obniżki:

Koszt zakupów po rabacie: 1616zł-242,4zł=1373,6zł

Odpowiedź:

Pan Żwirski zapłacił  1373,6zł

Czy ta odpowiedź Ci pomogła?

8

Avatar autora

Michał

Nauczyciel matematyki

13 107

Lubię pomagać innym w zrozumieniu matematyki, dlatego już jako dziecko bawiłem się w szkołę. Prywatnie obiektem mojej fascynacji jest lotnictwo oraz sztuka współczesna.