Klasa
6 szkoły podstawowej
Przedmiot
Matematyka
Wybierz książkę
Matematyka z kluczem 6. Zeszyt ćwiczeń cz. 2, Zeszyt ćwiczeń

3

Rozwiązanie

a) 

za 5 kg ziemniaków po 2 zł/kg:   zł

za 1,5 kg jabłek po 3 zł/kg:    zł

za 0,13 kg polędwicy po 25,40 zł/kg:   zł  zł

 

b)

  •  12:6=2 kg 

Za 12 zł można kupić 2 kg gruszek po 6 zł/kg. 

 

  •  

Za 12 zł można kupić 1,5 kg pomidorów po 8 zł/kg. 

 

  •    

Za 12 zł można kupić 0,96 kg winogron po 12,50 zł/kg. 

 

c)

  •  4:2=2 zł

1 kilogram jabłek kosztuje 2 zł. 

 

  •  4,50:1,50=3 zł

1 kilogram jabłek kosztuje 3 zł. 

 

  •    zł

1 kilogram jabłek kosztuje 2,50 zł. 

Czy ta odpowiedź Ci pomogła?

12

Avatar autora

Paweł

Nauczyciel matematyki

55 069