3
UWAGA! Oglądasz stare wydanie książki. Kliknij tutaj, aby przejść na stronę główną serwisu odrabiamy.pl
Rozwiązanie
a)
za 5 kg ziemniaków po 2 zł/kg: zł
za 1,5 kg jabłek po 3 zł/kg: zł
za 0,13 kg polędwicy po 25,40 zł/kg: zł zł
b)
- 12:6=2 kg
Za 12 zł można kupić 2 kg gruszek po 6 zł/kg.
Za 12 zł można kupić 1,5 kg pomidorów po 8 zł/kg.
Za 12 zł można kupić 0,96 kg winogron po 12,50 zł/kg.
c)
- 4:2=2 zł
1 kilogram jabłek kosztuje 2 zł.
- 4,50:1,50=3 zł
1 kilogram jabłek kosztuje 3 zł.
- zł
1 kilogram jabłek kosztuje 2,50 zł.
Czy ta odpowiedź Ci pomogła?
12
55 069