Poniżej przedstawiona jest przykładowa odpowiedź do tego zadania. Każdy uczeń może rozwiązać je w inny sposób. Poniższe rozwiązanie traktuj jako wzór, na podstawie którego stworzysz własną odpowiedź.
The excuse "a dog ate my homework" is a classic and quite clichéd excuse that students have used for years to explain why they haven't got their homework. It has become synonymous with not doing the work and trying to come up with a somewhat believable reason for its absence. Whether it's because the student forgot, didn't have the time, or simply didn't want to do it, this excuse is typically seen as unimaginative.
(Wymówka „pies zjadł moją pracę domową” to klasyczna i nieco banalna wymówka, której uczniowie używają od lat, aby wyjaśnić, dlaczego nie mają pracy domowej. Stała się ona synonimem niewykonania pracy i próby znalezienia w miarę wiarygodnego powodu jej braku. Niezależnie od tego, czy stało się tak dlatego, że uczeń zapomniał, nie miał czasu, czy po prostu nie chciało mu się jej odrobić, ta wymówka jest zwykle postrzegana jako niewyszukana.)
List of other possible excuses (lista innych możliwych wymówek):
- I was sick and couldn't do any work.
(Byłem/Byłam chory/a i nie mogłem/am nic zrobić.)
- I was so busy with other classes/homework/extracurricular activities that I ran out of time.
(Byłem/am tak zajęty/a lekcjami/pracą domową/zajęciami dodatkowymi, że nie starczyło mi czasu.)
- I thought it was due next week.
(Myślałem/am, że to na następny tydzień.)
- My printer ran out of ink/paper, so I couldn't print it out.
(Skończył mi się tusz w drukarce, więc nie mogłem/am wydrukować.)
- I accidentally deleted the file and didn't have a backup.
(Niechcący skasowałem/am plik, a nie miałem/am kopii zapasowej.)
- My sibling/parent accidentally took it with them or threw it away.
(Moje rodzeństwo/Mój rodzic niechcący wziął ją ze sobą albo wyrzucił.)
- There was a family emergency
(Miałem/am nagłą sytuację rodzinną.)
- The internet was down so I couldn't access online resources.
(Internet nie działał, więc nie miałem/am dostępu materiałów w sieci).
Dominik Szewczyk
Nauczyciel języka angielskiego
Zobacz lekcje, które wyjaśnią temat krok po kroku:
Tutaj pojawi się lista Twoich książek
Zaloguj się i zacznij tworzyć ją już teraz.

