Tysiące ludzi uległo propagandzie komunistów, ponieważ:
- Socjalizm zapewnił tysiącom chłopów i robotników awans społeczny. Odtąd oni oraz ich dzieci mogli się kształcić, podejmować studia wyższe oraz przenosić się do miast, gdzie czekała na nich praca i lepsze warunki bytowe.
- Po sześciu latach okupacji znowu istniała wolna Polska, a jej mieszkańcy chcieli poczuć się jej gospodarzami.
- Pod rządami komunistów istniała cenzura.
- Część obywateli bała się narazić nowej władzy.
Paulina Lipiec
Nauczycielka historii
Tutaj pojawi się lista Twoich książek
Zaloguj się i zacznij tworzyć ją już teraz.

