Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. znane jako RODO.

Dlatego aby dalej móc dostarczać Ci materiały odpowiednie do Twojego etapu edukacji, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści do Twojego zachowania. Dzięki temu możemy zapamiętywać jakie materiały są Ci potrzebne. Dbamy o Twoją prywatność, więc nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę na ich zbieranie możesz wycofać na podstronie polityka prywatności.

Klikając "Przejdź do Odrabiamy", zgadzasz się na wskazane powyżej działania. W przeciwnym wypadku, nie jesteśmy w stanie zrealizować usługi kompleksowo i prosimy o opuszczenie strony.

Polityka prywatności

Drogi Użytkowniku w każdej chwili masz prawo cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie będzie wpływać na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie wyrażonej przez Ciebie zgody przed jej wycofaniem. Po cofnięciu zgody wszystkie twoje dane zostaną usunięte z serwisu. Udzielenie zgody możesz modyfikować w zakładce 'Informacja o danych osobowych'

Historia

Historia III (Zeszyt ćwiczeń, GWO)

W ramce umieszczono najważniejsze wydarzenia 4.0 gwiazdek na podstawie 6 opinii
 1. Gimnazjum
 2. 3 Klasa
 3. Historia

W ramce umieszczono najważniejsze wydarzenia

4
 Zadanie

Wpisz kolejno w ramki następujące wydarzenia:

1. Zwołanie Stanów Generalnych (1789 r.) - Ludwik XVI liczył, że Zgromadzenie uchwali nowe podatki.

2. Posłowie stanu trzeciego ogłosili się Zgromadzeniem Narodowym (17 czerwca 1789 r.) - wydarzenie to zapoczątkowało rewolucję francuską. 
3. Zajęcie Bastylii (14 lipiec 1789 r.) - uzbrojony tłum Paryżan zdobył znienawidzoną twierdzę - symbol absolutyzmu. Po kilku godzinach walk - Bastylia skapitulowała. Tłum wdarł się do środka. Obcięte głowy komendanta i kilku strażników - obnoszono na pikach po Paryżu. Z rozkazu władz rewolucyjnych - zamek został zburzony.
4. Zniesienie przywilejów stanowych (11 sierpień 1789 r.) - nastąpiła likwidacja poddaństwa chłopów, pańszczyzny oraz innych powinności chłopskich na rzecz szlachty i duchowieństwa.
5. Uchwalenie Deklaracji Praw Człowieka i Obywatela (26 sierpień 1789 r.) - głosiła równość obywateli, równy dostęp do urzędów i godności, źródłem władzy ogłoszono - naród.

6. Uchwalenie Ustawy cywilnej o duchowieństwie (1790 r.) - na mocy tej ustawy biskupi i proboszczowie mieli być wybierani przez wiernych, duchowni mieli otrzymywać państwowe pensje. Kościół we Francji stawał się niezależny od papieża, podległy władzom państwa. Każdy duchowny miał obowiązek osobistego zaprzysiężenia ustawy.
7. Ucieczka króla (21 czerwiec 1791 r.) - próba ucieczki Ludwika XVI do Austrii.
8. Uchwalenie Konstytucji (3 września 1791 r.)Konstytucja wprowadziła podział władzy na ustawodawczą,wykonawczą i sądowniczą. Prawo wyborcze przysługiwało tylko ludziom płacącym podatki.

DYSKUSJA
Informacje
Autorzy: Tomasz Małkowski
Wydawnictwo: GWO
Rok wydania:
Autor rozwiązania
user profile

Paulina

49010

Nauczyciel

Wiedza
Mnożenie ułamków dziesiętnych przez 10, 100, 1000...

Aby pomnożyć ułamek dziesiętny przez 10, 100, 1000 itd. należy przesunąć przecinek w prawo o tyle miejsc ile jest zer w liczbie przez którą mnożymy (czyli w 10, 100, 1000 itd.).

Przykłady:

 • $$0,253•10= 2,53$$ ← przesuwamy przecinek o jedno miejsce w prawo
 • $$3,007•100= 300,7$$ ← przesuwamy przecinek o dwa miejsca w prawo
 • $$0,024•1000= 24$$ ← przesuwamy przecinek o trzy miejsca w prawo
Porównywanie ułamków

Porównywanie dwóch ułamków polega na stwierdzeniu, który z nich jest mniejszy, który większy.

 • Porównywanie ułamków o takich samych mianownikach
  Jeżeli ułamki zwykłe mają takie same mianowniki, to ten jest większy, który ma większy licznik

  Przykład:

  $$3/8$$ < $$5/8$$
   
 • Porównywanie ułamków o takich samych licznikach
  Jeżeli ułamki zwykłe mają takie same liczniki, to ten jest większy, który ma mniejszy mianownik.

  Przykład:

  $$4/5$$ > $$4/9$$
Zobacz także
Ostatnie 7 dni na Odrabiamy w liczbach...
ROZWIĄZALIŚMY0ZADAŃ
zadania
wiadomości
ODPOWIEDZIELIŚMY NA0WIADOMOŚCI
NAPISALIŚCIE0KOMENTARZY
komentarze
... i0razy podziękowaliście
Autorom