Historia

Historia 1 (Zeszyt ćwiczeń, OPERON)

Na podstawie mitów i legend greckich wyjaśnij 4.57 gwiazdek na podstawie 7 opinii
  1. Gimnazjum
  2. 1 Klasa
  3. Historia

Na podstawie mitów i legend greckich wyjaśnij

2
 Zadanie

3
 Zadanie

  • nić Ariadny - wyjście z trudnej sytuacji. Ariadna podarowała Tezeuszowi kłębek nici, dzięki któremu nie zabłądził w labiryncie w pałacu Minosa.
  • puszka Pandory - źródło niekończących się nieszczęść, kłopotów, smutków i utrapień. Z puszki Pandory wyfrunęły na świat wszystkie nieszczęścia, jakie do tej pory trapią ludzi z wyjątkiem Nadziei - przywartej mocno do dna puszki.
  • pięta Achillesa - słaba strona kogoś lub czegoś. Achilles był odporny na rany, zginął od strzały w piętę.
  • syzyfowe prace - praca nieprzynosząca żadnych rezultatów pomimo wielkich wysiłków.
  • stajnia Augiasza - brudne, od dawna nieposprzątane pomieszczenie, wielki nieporządek, nagromadzenie zanieczyszczeń, zaniedbań oraz błędów wymagających usunięcia. Jedną z prac Heraklesa było uprzątniecie stajni należących do Augiasza, które były strasznie zaniedbane.
DYSKUSJA
Informacje
Historia 1
Autorzy: Beata Kubicka
Wydawnictwo: OPERON
Rok wydania:
Autor rozwiązania
user profile image

Paulina

21710

Nauczyciel

Masz wątpliwości co do rozwiązania?

Ostatnie 7 dni na Odrabiamy w liczbach...
ROZWIĄZALIŚMY0ZADAŃ
zadania
wiadomości
ODPOWIEDZIELIŚMY NA0WIADOMOŚCI
NAPISALIŚCIE0KOMENTARZY
komentarze
... i0razy podziękowaliście
Autorom
Wiedza
Zamiana ułamka dziesiętnego na zwykły

Licznikiem ułamka zwykłego jest liczba naturalna jaką utworzyłyby cyfry ułamka dziesiętnego, gdyby nie było przecinka, mianownikiem jest liczba zbudowana z cyfry 1 i tylu zer, ile cyfr po przecinku zawiera ułamek dziesiętny.

Przykłady:

  • $$0,25 = {25}/{100}$$ ← licznikiem ułamka zwykłego jest liczba 25 (ponieważ taką liczbę tworzą cyfry ułamka dziesiętnego bez przecinka), mianownikiem ułamka zwykłego jest liczba zbudowana z 1 oraz z dwóch zer, czyli liczba 100, ponieważ dwie cyfry stoją po przecinku,

  • $$4,305={4305}/{1000}$$ ← licznikiem ułamka zwykłego jest liczba 4305 (ponieważ taką liczbę tworzą cyfry ułamka dziesiętnego bez przecinka), mianownikiem ułamka zwykłego jest liczba zbudowana z 1 oraz z trzech zer, czyli liczba 1000, ponieważ trzy cyfry stoją po przecinku.

Siatka prostopadłościanu

Po rozcięciu powierzchni prostopadłościanu wzdłuż kilku krawędzi i rozłożeniu go na powierzchnię płaską powstanie jego siatka. Jest to wielokąt złożony z prostokątów, czyli ścian graniastosłupa. Ten sam prostopadłościan może mieć kilka siatek.

Siatka prosopadłościanu
Zobacz także
Udostępnij zadanie