Zadania z historii. Rozwiązania i ćwiczenia🎓 - Odrabiamy.pl
Klasa:
I liceum
Historia

Czym jest Odrabiamy.pl?

Odrabiamy.pl to serwis i aplikacja learningowa.

Aktualnie przeglądasz przedmiot:

Historia: zadania i rozwiązania

Historia

Zadania z historii

Trudno stwierdzić, co jest głównym czynnikiem sprawiającym, że ktoś lepiej lub gorzej uczy się historii. Oczywiście wiele z nas powtarza, że historia jest ciekawa i interesująca, ale… trudna. Rzeczywiście, nauka historii wymaga zaangażowania w zapamiętywaniu nazwisk postaci historycznych, dat, nazw wydarzeń oraz miejsc, w których się zdarzyły. Co więc robić?

Z nami poprawisz swoje oceny!

Dzięki dostępowi do zadań z ćwiczeń i podręczników szkolnych z historii bez problemu powtórzysz wszystkie wydarzenia, o których mówił nauczyciel, poprawisz złą ocenę, która przydarzyła Ci się tego niefortunnego dnia, a także przygotujesz się do egzaminu maturalnego z historii. W naszej bazie zadań, którą zgromadziliśmy dla każdego potrzebującego pomocy w nadrobieniu materiału, znajdują się podręczniki używane aktualnie na lekcjach, zeszyty ćwiczeń, karty pracy i rozwiązania z historii, a także arkusze maturalne.

Pomoc w zadaniach z historii

Aby ułatwić samodzielne odrabianie zadań domowych z historii prezentujemy poprawne rozwiązania tak, aby łatwiej było zapamiętać odpowiedź. Dzięki temu można też stworzyć samemu notatki, by nauka historii stała się prostsza. Jeżeli więc twoje zadanie domowe wydaje się zbyt trudne, lub po prostu nie jesteś pewien zapisanej przez siebie odpowiedzi - sprawdź to u nas. Upewnisz się, zapamiętasz ją i otrzymasz dobrą oceną!

Matura z historii? Nic trudnego!

Przystępujesz w tym roku do egzaminu maturalnego? Wybrałeś historię? Wspaniale! Teraz pozostaje dobrze się do niego przygotować. Stwórz własną mapę myśli, fiszki, wróć do podręczników, z których uczyłeś się na lekcjach i sięgnij po maturalne karty pracy z historii z wybranego zakresu - podstawowego lub rozszerzonego. Dowiesz się, jakie zadania pojawiły się już na maturze z historii w poprzednich latach, sprawdzisz, na co możesz się przygotować, a także - poznasz zadania razem z poprawnymi odpowiedziami, dzięki czemu powtórzysz materiał mimowolnie i przy okazji.

Znajdziesz tu: zadania z historii, rozwiązania zadań z historii, ćwiczenia z historii, odpowiedzi oraz bazę wiedzy.

Sprawdź również rozwiązania zadań z matematyki i języka polskiego.

Pisali o nas:

newsweek
wyborczaBiz
antyweb
dobreProgramy

Polecają nas:

gimper
planeta
malczynski