Jest to zadanie indywidualne, które każdy powinien rozwiązać samodzielnie dla zakładu przemysłowego, który położony jest najbliżej Twojego miejsca zamieszkania. Aby to ułatwić, poniżej zaprezentowano dwie przykładowe odpowiedzi dla Warszawy oraz Gdańska, które mogą posłużyć za wzór:
Rozwiązanie 1:
Przykład 1 - dla Elektrociepłowni Siekierki w Warszawie przy ulicy Augustówka.
Nazwa przedsiębiorstwa: Elektrociepłownia Siekierki
Adres zakładu produkcyjnego: ul. Augustówka 30, 02-981 Warszawa
Rok założenia: 1961
Liczba zatrudnionych osób (w przybliżeniu): we wszystkich zakładach PGNiG Termika (łącznie pięć ciepłowni i elektrociepłowni) pracuje około 1050 osób. Z tego względu liczbę pracowników zakładu w Warszawie można ocenić na około 200-300 osób (jest to największy zakład PGNiG Termika).
Produkowane wyroby: energia elektryczna, ciepło.
Przykład 2 - dla huty ArcelorMittal Warszawa przy ulicy Jana Kasprowicza
Nazwa przedsiębiorstwa: ArcelorMittal Warszawa
Adres zakładu produkcyjnego: ul. Jana Kasprowicza 132, 01-949 Warszawa
Rok założenia: 1952
Liczba zatrudnionych osób (w przybliżeniu): według danych z 2017 roku - około 600 osób
Produkowane wyroby: 500 różnych gatunków stali, wykorzystywanych m.in. w produkcji samochodów, budownictwie oraz produkcji różnego rodzaju maszyn zawierających stal.
Rozwiązanie 1:
Przykład 1 - dla Grupy Lotos.
Nazwa przedsiębiorstwa: Grupa Lotos S.A.
Adres zakładu produkcyjnego: ul.Elbląska 135, 80-718 Gdańsk.
Rok założenia: 1971
Liczba zatrudnionych osób (w przybliżeniu): ponad 7 500 osób.
Produkowane wyroby: koncern wydobywa gaz ziemny i ropę naftową w Polsce, Norwegii oraz na Litwie. Należy do niego, jedna z najnowocześniejszych światowych rafinerii, zlokalizowana w Gdańsku, która przerabia surowiec przede wszystkim na wysokiej jakości paliwa. Jest też czołowym producentem asfaltów drogowych, olejów silnikowych oraz smarów do samochodów, samolotów, pociągów, statków, a nawet pojazdów techniki wojskowej.
Przykład 2- dla LPP.
Nazwa przedsiębiorstwa: LPP S.A.
Adres zakładu produkcyjnego: ul. Łąkowa 39/44 80-769 Gdańsk
Rok założenia: 1991
Liczba zatrudnionych osób (w przybliżeniu): ponad 24 tyś. osób.
Produkowane wyroby: firma tworzącą modę w pięciu rozpoznawalnych markach: Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay.
Agnieszka Baran
Nauczycielka geografii
Tutaj pojawi się lista Twoich książek
Zaloguj się i zacznij tworzyć ją już teraz.

