Oblicz, ile kosztuje każdy... - Zadanie 1: Elementarz XXI wieku. Ćwiczenia edukacja matematyczna cz. 1 - strona 39
Wybierz przedmiot
Brak innych książek z tego przedmiotu

Oblicz, ile kosztuje każdy...

1
 Zadanie

2
 Zadanie
3
 Zadanie
UWAGA! Oglądasz stare wydanie książki. Kliknij tutaj, aby przejść do strony głównej.

U góry po lewej

Jest 5 koralików. Za wszystkie trzeba zapłacić 40 zł. Za pojedynczy koralik trzeba więc zapłacić 8 zł, bo:

U góry w środku

Są 4 koraliki. Za wszystkie trzeba zapłacić 36 zł. Za pojedynczy koralik trzeba więc zapłacić 9 zł, bo:

U góry po prawej

Jest 6 koralików. Za wszystkie trzeba zapłacić 48 zł. Za pojedynczy koralik trzeba więc zapłacić 8 zł, bo:

 

Na dole po lewej

Jest 8 koralików. Za wszystkie trzeba zapłacić 32 zł. Za pojedynczy koralik trzeba więc zapłacić 4 zł, bo:

Na dole w środku

Jest 7 koralików. Za wszystkie trzeba zapłacić 49 zł. Za pojedynczy koralik trzeba więc zapłacić 7 zł, bo:

Na dole po prawej

Są 2 koraliki. Za oba trzeba zapłacić razem 10 zł. Za jeden koralik trzeba więc zapłacić 5 zł, bo:

  • Obliczamy:

Tosia

Justynka

Daria

         

DYSKUSJA
klasa:
3 szkoły podstawowej
Informacje
Autorzy: Krysytna Bielenicka, Maria Bura
Wydawnictwo: Nowa Era
Rok wydania:
ISBN: 9788326726668
Autor rozwiązania
user profile

Ola

24718

Nauczyciel

Wiedza
Zobacz także
Ostatnie 7 dni na Odrabiamy w liczbach...
ROZWIĄZALIŚMY3165ZADAŃ
zadania
wiadomości
ODPOWIEDZIELIŚMY NA5309WIADOMOŚCI
NAPISALIŚCIE609KOMENTARZY
komentarze
... i7651razy podziękowaliście
Autorom