Szczytowy punkt wykresu obrazuje energię potrzebną do zainicjowania reakcji.
W związku z tym E1 jest to energia aktywacji.
Dalej wykres opada obrazując zmianę energii układu w miarę postępu reakcji. E2 jest to różnica między energią produktów a substratów, czyli energia wydzielona, bądź pochłonięta przez układ w trakcie reakcji. E2 jest to efekt energetyczny reakcji.
Jakub Krzak
Nauczyciel chemii
Tutaj pojawi się lista Twoich książek
Zaloguj się i zacznij tworzyć ją już teraz.

