Na rysunkach przedstawiono wzory 4.67 gwiazdek na podstawie 9 opinii
  1. Liceum
  2. 3 Klasa
  3. Biologia

Na rysunkach przedstawiono wzory

1
 Zadanie

2
 Zadanie

a) A oraz C (ponieważ wchodzące w ich skład zasady azotowe są dwupierścieniowe)

 

b) Powyżej przedstawiono elementy DNA, ponieważ każdy z nukleotydów zawiera deoksyrybozę, czyli pięciowęglowy cukier, który przy drugim atomie węgla nie posiada grupy hydroksylowej tylko atom wodoru.

 

c) Przedstawione elementy, tj. nukleotydy łączą się ze sobą za pośrednictwem reszty fosforowej(V), która tworzy wiązanie 3',5'-fosfodiestrowe między sąsiednimi nukleotydami. Powstaje ono między piątym atomem węgla deoksyrybozy w jednym nukleotydzie a trzecim atomem węgla w kolejnym nukleotydzie. 

DYSKUSJA
opinia do rozwiązania Na rysunkach przedstawiono wzory - Zadanie 1: Biologia na czasie. Maturalne karty pracy część 3. Zakres rozszerzony - strona 4
Dominika

29 grudnia 2017
dzięki
klasa:
Informacje
Autorzy: Magdalena Fiałkowska-Kołek, Piotr Kąkol, Alina Nowakowska,
Wydawnictwo: Nowa Era
Rok wydania:
ISBN: 9788326719714
Autor rozwiązania
user profile

Monika

27627

Nauczyciel

Wiedza
Oś liczbowa

Oś liczbowa to prosta, na której każdemu punktowi jest przypisana dana wartość liczbowa, zwana jego współrzędną.

Przykład:

osie liczbowe

Odcinek jednostkowy na tej osi to część prostej między -1 i 0.

Po prawej stronie od 0 znajduje się zbiór liczb nieujemnych, a po lewej zbiór liczb niedodatnich. Grot strzałki wskazuje, że w prawą stronę rosną wartości współrzędnych. Oznacza to, że wśród wybranych dwóch współrzędnych większą wartość ma ta, która leży po prawej stronie (względem drugiej współrzędnej).

Zamiana ułamka dziesiętnego na zwykły

Licznikiem ułamka zwykłego jest liczba naturalna jaką utworzyłyby cyfry ułamka dziesiętnego, gdyby nie było przecinka, mianownikiem jest liczba zbudowana z cyfry 1 i tylu zer, ile cyfr po przecinku zawiera ułamek dziesiętny.

Przykłady:

  • $$0,25 = {25}/{100}$$ ← licznikiem ułamka zwykłego jest liczba 25 (ponieważ taką liczbę tworzą cyfry ułamka dziesiętnego bez przecinka), mianownikiem ułamka zwykłego jest liczba zbudowana z 1 oraz z dwóch zer, czyli liczba 100, ponieważ dwie cyfry stoją po przecinku,

  • $$4,305={4305}/{1000}$$ ← licznikiem ułamka zwykłego jest liczba 4305 (ponieważ taką liczbę tworzą cyfry ułamka dziesiętnego bez przecinka), mianownikiem ułamka zwykłego jest liczba zbudowana z 1 oraz z trzech zer, czyli liczba 1000, ponieważ trzy cyfry stoją po przecinku.

Zobacz także
Ostatnie 7 dni na Odrabiamy w liczbach...
ROZWIĄZALIŚMY0ZADAŃ
zadania
wiadomości
ODPOWIEDZIELIŚMY NA0WIADOMOŚCI
NAPISALIŚCIE0KOMENTARZY
komentarze
... i0razy podziękowaliście
Autorom