Autorzy:Maria Marko-Worłowska, Feliks Szlajfer, Joanna Stawarz
Wydawnictwo:Nowa Era
Rok wydania:2015
Napisz w zeszycie dokładną instrukcję4.4 gwiazdek na podstawie 5 opinii

Napisz w zeszycie dokładną instrukcję

1Zadanie
2Zadanie
3Zadanie
4*Zadanie

Wybierz jeden spośród podanych przykładów:

1. HIBISKUS (róża chińska) - doniczkę postaw na parapecie w nasłonecznionym miejscu, ale osłoń ją od silnych promieni firanką. Roślinę podlewaj umiarkowanie, ale dopiero wtedy gdy wyschnie wierzchnia warstwa gleby-w upalne dni najlepiej codziennie. Co jakiś czas możesz spryskiwać liście hibiskusa odstałą wodą - uważaj, żeby nie zmoczyć jej pąków i kwiatów.

2. OPUNCJA FIGOWA - nie wymaga specjalnej opieki. Podlewaj ją dopiero, gdy podłoże w doniczce przeschnie zupełnie. Podczas jednego podlewania dodaj do wody specjalny nawóz dla kaktusów, który Ci przygotowałam. Dolej tyle nawozu, ile mówi instrukcja na opakowaniu.

3. FIOŁEK ALPEJSKI (cyklamen perski) - zadbaj o to, aby podłoże w doniczce było cały czas wilgotne, ale pamiętaj, aby doniczka nie stała w wodzie! Przy podlewaniu wodę nalewaj do podstawki. W pomieszczeniu, którym znajduje się roślina powinno być stosunkowo chłodno. Liście czyść miękkim pędzelkiem.

4. DRACENA WONNA - roślinę ustaw w miejscu jasnym, ale zadbaj o to, aby nie padały na nią bezpośrednio silne promienie słoneczne. Podlewaj ją umiarkowanie - tak, żeby podłoże było stale wilgotne. Dwa razy na miesiąc nawieź dracenę nawozem do roślin ozdobnych. Dbaj o liście: usuwaj kurz szmatką i nabłyszczaj je.

5. ŻYWE KAMIENIE - postaw doniczkę z rośliną w miejscu jasnym i przewiewnym. Podlewaj ją niewielkimi dawkami wody, kolejny raz dopiero wtedy, gdy podłoże w doniczce całkiem przeschnie. Żywych kamieni nie trzeba nawozić.