Autorzy:M.Dobrowolska , M.Jucewicz, M.Karpiński, P.Zarzycki
Wydawnictwo:GWO
Rok wydania:2014
Pan Leszek kupił 0,75 kg gruszek po 3,40 zł za 1 kg oraz ananasa4.48 gwiazdek na podstawie 21 opinii

Pan Leszek kupił 0,75 kg gruszek po 3,40 zł za 1 kg oraz ananasa

5Zadanie
6Zadanie
7Zadanie
8Zadanie
ZagadkaZadanie

a.

Obliczam, ile Pan Leszek zapłacił za 0,75kg gruszek: `0,75*3,40=2,55`

Obliczam, ile kosztował ananas, odejmując od banknotu 20-złotowego resztę i cenę gruszek.

`20-(2,55+8,75)=20-11,30=8,70zł`

Ananas kosztował 8,70 zł.

b.

Obliczam cenę 1kg jabłek kupionych przez Olka: `5,75:2,5=57,5:25=2,30zł`

Obliczam cenę 1kg jabłek kupionych przez Izę: `7,20:3,2=72:32=72/32=2 8/32=2 1/4=2,25`

Odpowiedź:

Jabłka kupione przez Olka miały wyższą cenę za 1 kilogram. 

Załączniki:Pan Leszek kupił 0,75 kg gruszek po 3,40 zł za 1 kg oraz ananasa