Autorzy:Praca zbiorowa
Wydawnictwo:WSiP
Rok wydania:2015
1 kg pewnego towaru kosztuje a zł. Ile zapłaci się za 4.2 gwiazdek na podstawie 5 opinii

1 kg pewnego towaru kosztuje a zł. Ile zapłaci się za

1Zadanie
2Zadanie
3Zadanie
4Zadanie
5Zadanie
6Zadanie

Za b kg tego towaru zapłaci się się b razy więcej niż za 1 kg towaru (czyli niż a zł), czyli zapłaci się:

`a*b=ab` 

`a) \ \ 5*3=15 \ "zł"` 

`b) \ \ 3,5*2=7 \ "zł"`

`c) \ \ 4,5*2,5=4 1/2*2 1/2=9/2*5/2=45/4 \ "zł"=11 1/4 \ "zł"` 

`d) \ \ 2,5*3,5=2 1/2*3 1/2=5/2*7/2=35/4=8 3/4 \ "zł"`