Autorzy:Barbara Dubiecka-Kruk, Piotr Piskorski, Agnieszka Gleirscher
Wydawnictwo:WSiP
Rok wydania:2015
Jakie cyfry są ukryte...4.5 gwiazdek na podstawie 6 opinii

a) Mamy następujące działanie:

Zastanówmy się, jaką cyfrę należy wpisać w różowe okienko. Wiemy, że cyfra ta dodana do cyfry 5 powinna nam dać wynik równy 9. Dzięki temu możemy stwierdzić, że w różowe okienko należy wpisać cyfrę 4. 

Zastanówmy się teraz jaką cyfrę należy wpisać w niebieskie okienko. Wiemy, że cyfra ta dodana do cyfry 8 powinna nam dać wynikrówny 8. Oznacza to, że w niebieskie okienko powinniśmy wpisać cyfrę 0. 

Gotowe działanie powinno wyglądać następująco:

 

 

b) Mamy następujące działanie:

 

Zastanówmy się, jaką cyfrę należy wpisać w różowe okienko. Wiemy, że cyfra ta dodana do cyfry 5 powinna nam dać wynik równy 8. Dzięki temu możemy stwierdzić, że w różowe okienko należy wpisać cyfrę 3. 

Zastanówmy się, jaką cyfrę należy wpisać w niebieskie okienko. Wiemy, że cyfra ta dodana do cyfry 8 powinna nam dać wynik równy 9. Dzięki temu możemy stwierdzić, że w niebieskie okienko należy wpisać cyfrę 1. 

Gotowe działanie powinno wyglądać następująco:

 

 

c) Mamy następujące działanie:

 

Zastanówmy się, jaką cyfrę należy wpisać w różowe okienko. Wiemy, że cyfra ta dodana do cyfry 3 powinna nam dać wynik równy 9. Dzięki temu możemy stwierdzić, że w różowe okienko należy wpisać cyfrę 6. 

Zastanówmy się, jaką cyfrę należy wpisać w niebieskie okienko. Wiemy, że cyfra ta dodana do cyfry 2 powinna nam dać wynik równy 8. Dzięki temu możemy stwierdzić, że w niebieskie okienko należy wpisać cyfrę 6. 

Gotowe działanie powinno wyglądać następująco: