Autorzy:Praca zbiorowa
Wydawnictwo:WSiP
Rok wydania:2015
Za narty i kombinezon zapłacono 840 zł.4.67 gwiazdek na podstawie 6 opinii

Określmy cenę kombinezonu jako pewną porcję gotówki. Narty kosztują 3 razy więcej, zatem ich cena to trzy porcje gotówki. W sumie mamy zatem 4 porcje gotówki, co daje nam 840 zł. Obliczmy ile wynosi jedna porcja gotówki( która jednocześnie stanowi cenę kombinezonu):

`840 "zł":4= 210 "zł"`

Zatem cena kombinezonu to 210 zł. Cena nart jest 3 razy większa, zatem narty kosztują:

 

`3* 210 "zł"= 630 "zł" `

 

Odpowiedź:

Narty kosztowały 630 zł, a kombinezon 210 zł.