Autorzy: Elżbieta Jabłońska, Maria Mędrzycka
Wydawnictwo:Nowa Era
Rok wydania:2016
Kilogram galaretek kosztuje 12 zł, a kilogram pralinek4.4 gwiazdek na podstawie 5 opinii

Kilogram galaretek kosztuje 12 zł, a kilogram pralinek

1Zadanie
2Zadanie
3Zadanie

`a) \ \ 12x \ \ "zł"`

`b) \ \ 22y \ \ "zł"`

`c) \ \ (12x+22y) \ \ "zł"`

`\ \ \ \ \ (x+y) \ \ "kg"`

`d) \ \ (12x+22y)/(x+y) \ \ "zł"`

`e) \ \ (12*3+22*2)/(3+2)=(36+44)/5=80/5 =16 \ "zł" `  
Odpowiedź:1 kg mieszanki, którą kupiła Hania, kosztował 16 zł.