Autorzy:Barbara Dubiecka-Kruk, Piotr Piskorski, Anna Dubiecka, Ewa Malicka
Wydawnictwo:WSiP
Rok wydania:2015
Za 12 kg pomidorów ...4.4 gwiazdek na podstawie 10 opinii

12 kg pomidorów kosztował 96 zł

czyli 1 kg kosztuje: 96zł:12 = 8 zł

 

Wyrażenie: 

`8*8"zł"+36"zł"`

Obliczenia: 

`(8*8"zł")+36"zł"=64"zł"+36"zł"=100"zł"x` 

 

Odp. W kasie było 100zł