Autorzy:Agnieszka Mańkowska, Małgorzata Paszyńska, Marcin Braun
Wydawnictwo:Nowa Era
Rok wydania:2016
Ile kilogramów pomidorów kupimy za 2 zł w sklepie4.14 gwiazdek na podstawie 7 opinii

Ile kilogramów pomidorów kupimy za 2 zł w sklepie

4Zadanie
5Zadanie
6Zadanie
7Zadanie
8Zadanie

1 kg kosztuje 5 zł

Za 2 zł kupimy

`2zl : 5( zl)/(kg)= 2/5 kg=0,4 kg`

Odpowiedź:

Za 2 zł kupimy 0,4 kg pomidorów.