Autorzy:Agnieszka Mańkowska, Małgorzata Paszyńska, Marcin Braun
Wydawnictwo:Nowa Era
Rok wydania:2016
Szynka kosztuje 28,50 zł za 1 kg, a ser żółty- 22 zł4.25 gwiazdek na podstawie 12 opinii

Szynka kosztuje 28,50 zł za 1 kg, a ser żółty- 22 zł

1Zadanie
2Zadanie
3Zadanie
4Zadanie
5Zadanie
6Zadanie
7Zadanie

30 dag= 0,3 kg

Waga szynki i waga sera stanowi 0,3  kilograma. Cena ich również będzie więc stanowiła 0,3 ceny za kilogram. Mnożymy zatem cenę za kilogram przez 0,3.

 

Koszt szynki:

`28,50\ "zł" * 0,3= 8,55\ "zł"`

 

Koszt sera:

 

`22 * 0,3 = 6,6\ "zł"`