Autorzy:Jerzy Chodnicki , Mirosław Dąbrowski , Agnieszka Pfeiffer
Wydawnictwo:WSiP
Rok wydania:2014
Oblicz, ile zapłacono za zakupy. 4.53 gwiazdek na podstawie 15 opinii

Oblicz, ile zapłacono za zakupy.

1Zadanie

a)

`1/2 kg* 7(zł)/(kg)= 7/2zł = 3 1/2z=3,5zl`

b)

`3/4 kg* 16(zł)/(kg)= 3/1 * 4= 12zl`

c)

`60 dag= 0,6 kg= 6/10 kg=3/5 kg`

`3/5 kg* 6 1/2(zł)/(kg)= 3/5 * 13/2=39/10= 3,9zl`

d)

`0,4 kg= 4/10 kg= 2/5 kg`

`2/5 kg* 4(zł)/(kg)= 8/5= 1 3/5zl`

`1 3/5= 1 6/10= 1,6zl`

e)

`1/2kg * 5 1/2(zł)/(kg)= 1/2 * 11/2=11/4 =2 3/4zl`

`2 3/4= 2,75 zl`

f)

`30 dag= 3/10 kg`

`3/10zl *18(zł)/(kg)= 3/5 * 9= 27/5= 5 2/5zl`

`5 2/5= 5 40/100= 5,4 zl`

g) 

`1/2zl * 6 3/1(zł)/(kg)0= 1/2 * 63/10=63/20= 3 3/20zl`  

`3 3/20 zl= 3 15/100zl=3,15zl`

 

`35 dag= 0,35`

`35/100kg*8(zł)/(kg)= 7/20 *8= 56/20=56/20= 28/10=2,8 zl`

 

3,15zł+2,8zł=5,95 zł

 

h)

`25/100kg * 13= 1/4(zł)/(kg) * 13= 13/4= 3 1/4zl`

`3 1/4zl= 3,25zl`

 

`8/10kg*19(zł)/(kg)= 152/10=15,2 zl`

 

`3,25zł+15,2zł=18,45zł`