Autorzy:Praca zbiorowa
Wydawnictwo:Operon
Rok wydania:2014
Weronika kupiła jeden długopis za x złotych, Ola kupiła trzy takie długopisy. 4.71 gwiazdek na podstawie 7 opinii

Weronika kupiła jeden długopis za x złotych, Ola kupiła trzy takie długopisy.

1Zadanie
2Zadanie
3Zadanie
4Zadanie

Zeszyt kosztuje x zł. 

Weronika kupiła 1 zeszyt, więc zapłaciła x zł. 
Ola kupiła 3 zeszyty, więc zapłaciła 3x zł. 

Łączny koszt zakupów to 20 zł. 


Równanie więc postać:
`x+3x=20` 


Należy podkreślić pierwsze równanie (od lewej).