Autorzy:
Wydawnictwo:Nowa Era
Rok wydania:2014
Zapisz odpowiednie działania i oblicz. a) ile zapłacimy za 5 kg ziemniaków po 2 zł/kg, (...)4.56 gwiazdek na podstawie 25 opinii

Zapisz odpowiednie działania i oblicz. a) ile zapłacimy za 5 kg ziemniaków po 2 zł/kg, (...)

3Zadanie
4Zadanie

a) 

za 5 kg ziemniaków po 2 zł/kg: `5*2=10` zł

za 1,5 kg jabłek po 3 zł/kg: `1,50*3=4,50`  zł

za 0,13 kg polędwicy po 25,40 zł/kg: `0,13*25,40=3,302` zł`~~3,30` zł

 

b)

  •  12:6=2 kg 

Za 12 zł można kupić 2 kg gruszek po 6 zł/kg. 

 

  • `12:8=12/8=3/2=1 1/2=1,5\ kg` 

Za 12 zł można kupić 1,5 kg pomidorów po 8 zł/kg. 

 

  •  `12:12,50=120:125=120/125=24/25=96/100=0,96\ kg`  

Za 12 zł można kupić 0,96 kg winogron po 12,50 zł/kg. 

 

c)

  •  4:2=2 zł

1 kilogram jabłek kosztuje 2 zł. 

 

  •  4,50:1,50=3 zł

1 kilogram jabłek kosztuje 3 zł. 

 

  •  `1,75:0,7=175:70=175/70=35/14=5/2=2 1/2=2,5` zł

1 kilogram jabłek kosztuje 2,50 zł.