Autorzy:Helena Lewicka, Marianna Kowalczyk
Wydawnictwo:WSiP
Rok wydania:2014
Na podłodze w klasie Julki położono panele w cenie 38,99 zł za 1 m² i wykończono ja listwami. 4.0 gwiazdek na podstawie 9 opinii

Na podłodze w klasie Julki położono panele w cenie 38,99 zł za 1 m² i wykończono ja listwami.

6Zadanie
7Zadanie
8Zadanie
9Zadanie

Powierzchnia podłogi:

`5\ m*80\ dm=5\ m*8\ m=40\ m^2` 

Cena paneli:

`40\ m^2*38,99\ (zł)/m^2=1559,6\ zl`  

Obwód:

`2*5\ m+2*8\ m=2*13\ m=26\ m`

Cena listew:

`26\ m*6,5\ {zl}/{m}=169\ zl`

Kwota całkowita:` `

`1559,6\ zł+ 169\ zl=1728,60 \ zl` 

Odpowiedź:A