Autorzy:Helena Lewicka, Marianna Kowalczyk
Wydawnictwo:WSiP
Rok wydania:2014
Zmieszano po 1 kilogramie cukierków: czekoladowych w cenie 19 zł za kilogram4.55 gwiazdek na podstawie 11 opinii

Zmieszano po 1 kilogramie cukierków: czekoladowych w cenie 19 zł za kilogram

3Zadanie
4Zadanie
5Zadanie
6Zadanie
7Zadanie
8Zadanie
9Zadanie

19+15+14=48

48:3=16 zł

B. 16 zl ponieważ to trzecia część sumy podanych cen.