Autorzy:Helena Lewicka, Marianna Kowalczyk
Wydawnictwo:WSiP
Rok wydania:2014
Rower treningowy kosztuje 387 zł. Kupując go na raty4.25 gwiazdek na podstawie 12 opinii

Rower treningowy kosztuje 387 zł. Kupując go na raty

5Zadanie
6Zadanie
7Zadanie
8Zadanie
9Zadanie
10Zadanie
11Zadanie
12Zadanie
13Zadanie

a)

`72 zł + 12 * 32 zł = 72 zł + 384 zł = 456 zł`

Jeżeli kupimy rower na raty to całkowity koszty wyniesie 456 zł

b)

`456 zł - 378 zł = 78 zł`

Jeśli kupimy rower na raty zapłacimy 78 zł więcej

c)

`378 zł : 12 = 31,5 zł~~32 zł`

Jesli chcielibyśmy kupić taki rower za gotówke musielibyśmy oszczędzać przez rok po 32 zł/ mieś

d)

`378*n=378n`

Odpowiedź:`