Matematyka
 
Matematyka wokół nas 3 (Podręcznik)
 
Autorzy: Anna Drążek, Ewa Duvnjak, Ewa Kokiernak-Jurkiewicz
Wydawnictwo: WSiP
Rok wydania: 2013
Za 2 kg bananów i 3 kg jabłek zapłacono 14 zł 4.5 gwiazdek na podstawie 10 opinii

x - cena kg jabłek

y- cena kg bananów

zł=8zł  

Odp. Za 1 kg bananów zapłacono by 4 zł, a za 4 kg jabłek 8 zł.