Matematyka
 
Matematyka 2001 (Podręcznik)
 
Autorzy: A.Bazyluk, J.Chodnicki, M.Dąbrowski, A.Fryska, E.Łakoma, A.Pfeiffer, P.Piskorski, W.Zawadowski, H.Sienkiewicz
Wydawnictwo: WSiP
Rok wydania: 2014
a) Za 35 dag sera zapłaciłem 5,46 zł. Ile kosztuje 1 kg tego sera 4.45 gwiazdek na podstawie 11 opinii

a) Za 35 dag sera zapłaciłem 5,46 zł. Ile kosztuje 1 kg tego sera

17 Zadanie
18 Zadanie
19 Zadanie
20 Zadanie
21 Zadanie

a) 

5,46 zl : 0,35 = 546zł : 35 = 15,60zł 

Odp : 1kg sera kosztuje 15,60zł 

b) 

0,3kg = 30dag 

40dag = 30dag + 10dag = 30dag  + 30dag : 3 

7,44zł + 7,44zł : 3 = 7,44zł + 2,48zł = 9,92zł 

Odp : 40 dag tej szynki kosztuje 9,92zł